Aktualności

"Kaszubskie obrzędy nocy świętojańskiej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym" grafika
2011-06-17

"Kaszubskie obrzędy nocy świętojańskiej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym"

Tegoroczne warsztaty pt. „Lato z Kaszubami” poświęcone były tradycjom i obrzędom nocy świętojańskiej – słowiańskiego święta, ściśle związanego z potęgą żywiołów oraz płodności przyrody. W obchodach uczestniczyły dzieci i młodzież z czterech szkół poł
szkolenie dla leśników grafika
2011-05-06

szkolenie dla leśników

06 maja w Zielonej Szkole odbyło się szkolenie dla leśników i strażników z Nadleśnictwa Lipusz – jednego z dwóch nadleśnictw administrujących lasy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2011 grafika
2011-04-11

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2011

Międzynarodowy Rok Lasów, to hasło przewodnie Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych 2011 organizowanych przez Zieloną Szkołę w Schodnie i Wdzydzki Park Krajobrazowy – doskonała okazja aby podkreślić piękno lasu i jego jego rolę w kształtowaniu środowiska.
Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie grafika
2011-02-07

Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie

Poznawanie świata przyrody WPK i kultury Kaszub zintegrowane z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą to najlepsza alternatywa na ferie dla młodzieży.
Dzieci z Ruszczy w Zielonej Szkole grafika
2010-09-27

Dzieci z Ruszczy w Zielonej Szkole

W dniach 06 – 17.09 w Zielonej Szkole w Schodnie gościliśmy dzieci z terenów powodziowych. Byli to wychowankowie i opiekunowie ze szkoły Podstawowej w Ruszczach k. Połańca.