Baza dydaktyczna

Baza dydaktyczna grafika

Witamy na stronie Zielonej Szkoły przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, ośrodku edukacji terenowej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Naszą rolą jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna, promowanie wartości przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych i historycznych woj. pomorskiego, zdrowy i aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży w otoczeniu przyrody.

Siedziba Zielonej Szkoły położona jest z dala od zgiełku i hałasu, w małej osadzie Schodno na terenie Wdzydzkiego PK, w odrestaurowanej dawnej szkole wiejskiej z początków XIX wieku. Edukacja ekologiczna w formie turnusów dziecięcych prowadzona jest od 1994 roku, dzięki użyczeniu obiektu przez Gminę Dziemiany. Od tego czasu odnowiono i dostosowano budynek do stworzenia bezpiecznego i atrakcyjnego pobytu ekologicznego dzieci i młodzieży szkolnej, również osób niepełnosprawnych. W czasie wolnym od zajęć można odpocząć w otoczonym borami ogrodzie, w którym znajdują się wiata edukacyjna z kominkiem, piec chlebowy, wydzielone miejsce na ognisko, pomoce edukacyjne i mini - boisko do organizacji zabaw i gier edukacyjnych. Już w kilka minut od Zielonej Szkoły docieramy do borów, jezior, łąk, lasów i torfowisk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Taka mozaika krajobrazu stanowi odpowiednie miejsce prowadzenia  "żywych lekcji przyrody".