zajęcia o bobrach

Warsztaty jednodniowe
Bieóżnorodność 2019

GALERIA

W ofercie przeznaczonej dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży Zielona Szkoła proponuje pięciodniowy pobyt, w otoczeniu unikalnej przyrody, pełen warsztatów terenowych, gier edukacyjnych, badań i obserwacji.

DSC_0363.JPGOtoczenie szkoły stanowi mozaika borów, jezior, łąk i torfowisk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, będąca najlepszą bazą dydaktyczną. Szkoła położona jest z dala od zgiełku i hałasu, co  zapewnia uczestnikom relaks i aktywny wypoczynek. Funkcjonuje od 1994 roku, jej siedziba mieści się w odrestaurowanym budynku dawnej szkoły wiejskiej z XIX wieku . Obiekt został użyczony przez Gminę Dziemiany na potrzeby edukacji ekologicznej. Obiekt przystosowany jest do przyjmowania uczestników niepełnosprawnych. Obszar wokół szkoły jest dobrze zagospodarowany: wiata edukacyjna z kominkiem, piec chlebowy, wydzielone miejsce na ognisko, ogród edukacyjny i boisko do zabaw sportowych.

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zapewniamy nieodpłatnie:

- pobyt w odrestaurowanym budynku dawnej szkółki wiejskiej

- terenowe warsztaty z edukacji ekologicznej prowadzone przez specjalistów

- zajęcia prowadzone przez pracowników Zielonej Szkoły oraz Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego: wędrówki piesze i rowerowe po ścieżkach edukacyjnych, gry i zabawy terenowe, zajęcia tematyczne

- ogniska pod gwiazdami i wypiek bułeczek w piecu dla 5- dniowych turnusów

- autorskie pomoce edukacyjne podczas warsztatów

- bezpłatne materiały informacyjne i promocyjne o Wdzydzkim Parku Krajobrazowym