Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000, 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2022-09-26

Piknik żeglarski we Wdzydzach Kiszewskich

Piknik żeglarski we Wdzydzach Kiszewskich to jedno z wielu działań realizowanych w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Po raz pierwszy miał on rangę imprezy wojewódzkiej na której pojawili się młodzi  żeglarze z całego województwa pomorskiego. Drużyny z poszczególnych szkół podstawowych rywalizowały  startując zarówno na wodzie jak i na lądzie.

2022-08-02

Wakacje w Zielonej Szkole 2022

Wakacje, to czas, w którym każdego woła  przyroda do siebie! Nie inaczej było w Schodnie, gdzie dzieci i młodzież przyjechały do Zielonej Szkoły by wypocząć spotkać się z przyrodą na 7 – dniowych i 5- dniowych i koloniach przyrodniczych.

2022-06-13

Piknik Sołecki w Zielonej Szkole

W Dniu 11.06 w Zielonej Szkole w Schodnie mieszkańcy sołectwa Schodno mogli się spotkać po długim czasie na rodzinnym Dniu Dziecka zorganizowanym przez Gminę Dziemiany, Sołectwo Schodno i Zieloną Szkołę przy Wdzydzkim PK.

2021-10-13

Wspomnienia z Pikniku "Czas na grzyby"

Coroczny piknik „Czas na grzyby” zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę już za nami, ale pozostały miłe wspomnienia, duża porcja wiedzy i trochę suszonych grzybów na święta. W tym roku podporządkowaliśmy nasze stoiska hasłu „Każde drzewo ma swego grzyba”, by wskazać rolę symbiozy grzybów z roślinami – mikoryzę, jak i rolę drzew na Ziemi, podkreślając tym samym zbliżający się Światowy Dzień Drzew.

2021-09-15

Warsztaty "W harmonii z naturą"

Przełom sierpnia i września w pięknych okolicznościach "babiego lata" to czas trwania corocznej  akcji edukacyjnej dla seniorów "W harmonii z naturą".

2021-08-23

VI Rodzinny Rajd Rowerowy z wizytą w Zielonej Szkole w Schodnie

W sobotę 21.08.2021r. odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy. Wdzydzki Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Lipusz oraz Gmina Dziemiany zostali zaproszeni do współorganizacji tego znanego już na Pomorzu wydarzenia, organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub” by uatrakcyjnić i wzbogacić uczestnikom rajdu przejazd trasą prowadzącą w tym roku przez urokliwą gminę Dziemiany.

2021-05-04

Kumate warsztaty

10-16 maja bądźcie z nami, postaramy się Was zaciekawić, a nawet zaskoczyć i zachwycić światem płazów.

2021-03-31

Podsumowanie konkursu plastycznego

Wraz z zagoszczeniem u nas wiosny nadszedł czas na podsumowanie konkursu plastycznego dla najmłodszych, o przedwiośniu, pt. „Wiosenne przebudzenie”.

2021-02-26

Przyrodnicze podróże małe i duże - warsztaty jednodniowe

Minął miesiąc, od kiedy realizujemy warsztaty edukacyjne „Przyrodnicze podróże – małe i duże”. W zależności od możliwości w jakich możemy przeprowadzić warsztaty, klasy szkolne umawiały się na mikro-podróże – zajęcia przyrodnicze w salach lekcyjnych, małe podróże - klasy 1-3 - warsztaty terenowe, a klasy 4-8 na warsztaty on – line, podczas których wraz z przyrodnikami odbywali wirtualną podróż do wybranego przez siebie miejsca na Ziemi.

2020-12-23

Boże Narodzenie

Życzymy Wam zdrowia i dużo wiary w nadchodzący lepszy czas ! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku </div><div class=Czytaj więcej
2020-11-30

W niedzielę 29 listopada 2020 r. odeszła Iwona Pabiś – Beszczyńska

Nie tylko świetna Przyrodniczka, zaangażowana w ochronę przyrody i edukację ekologiczną, ale także wspaniała Koleżanka. Otwarta, życzliwa, pełna szacunku dla ludzi i wszystkiego, co żyje.
Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy - taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Dziękujemy i Żegnamy Cię Iwono!

2020-11-06

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Życie grzybów z drzewami"

Tegoroczny grzybowy konkurs plastyczny krążył wokół tematyki związku grzybów z drzewami.