Aktualności

„Myśl ekonomicznie =  żyj ekologicznie” grafika
2014-12-17

„Myśl ekonomicznie = żyj ekologicznie”

Finał akcji „Myśl ekonomicznie =  żyj ekologicznie”.
Festyn przyrodniczy „ Czas na grzyby” grafika
2014-10-02

Festyn przyrodniczy „ Czas na grzyby”

Jesień na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – w Borach Tucholskich - jest szczególnie urokliwa. Możemy w tym czasie spotkać amatorów coraz popularniejszej formy rekreacji, jaką jest grzybobranie.

 

Warsztaty fotograficzne dla pracowników PZPK grafika
2014-09-23

Warsztaty fotograficzne dla pracowników PZPK

 W dniach 17-19.09.2014 r., w Zielonej Szkole w Schodnie odbyły się warsztaty fotograficzne, adresowane do pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych

Wielki Dzień Pszczół we Wdzydzach Kiszewskich grafika
2014-08-12

Wielki Dzień Pszczół we Wdzydzach Kiszewskich

Pszczoły, trzmiele i inne pszczołowate, kojarzą nam się z dzieciństwa bardzo sympatycznie – są kolorowe, włochate, produkują miód, ale po za tym wielu z nas na co dzień się od nich odgania i mało interesuje  ich losem. Jednak nie powinniśmy ignorować faktów - wraz z XXI wiekiem rozpoczął się proces masowego wymierania pszczół.

 

Przyrodnicze wakacje polsko – czeskie w Zielonej Szkole grafika
2014-08-01

Przyrodnicze wakacje polsko – czeskie w Zielonej Szkole

W dniach 22 - 31.07.2014 gościliśmy w Schodnie międzynarodową grupę młodzieży –przedstawicieli miast partnerskich z gminą Dziemiany

 

Noc świętojańska w przyrodzie grafika
2014-07-09

Noc świętojańska w przyrodzie

Jak co roku witaliśmy z uczniami najbliższych szkół wakacje bardzo wesoło i przyrodniczo, podczas warsztatów z edukacji ekologicznej: „ Noc Świętojańska z przyrodą”.

 

Akcja edukacyjna " Zaprośmy owady do naszych ogrodów" grafika
2014-07-02

Akcja edukacyjna " Zaprośmy owady do naszych ogrodów"

Z dniem 07.07.2014r. zakończyliśmy naszą coroczną akcję edukacyjną „W harmonii z naturą”, związaną z czynnym działaniem na rzecz lokalnej bioróżnorodności.

 

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2014 grafika
2014-04-29

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2014

Tegoroczne wiosenne warsztaty przyrodnicze, zorganizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę były w całości poświęcone spektakularnemu i pięknemu ptakowi, który ostatnimi czasy szczęśliwie zwiększa swoją liczebność – żurawiowi (Grus grus).
Szkolenie dla dorosłych "Ekokreacje - warsztaty twórczego recyklingu" grafika
2014-03-31

Szkolenie dla dorosłych "Ekokreacje - warsztaty twórczego recyklingu"

W piątkowe wieczory marcowe zaproponowaliśmy dorosłym mieszkańcom powiatu kościerskiego wyjątkową formę spędzenia czasu wolnego – wprowadziliśmy uczestników w tajniki bardzo modnego dzisiaj pojęcia: up – cyklingu – formy recyklingu, w wyniku którego powst
Ferie z przyrodą  2014 grafika
2014-02-03

Ferie z przyrodą 2014

Oferta edukacyjna na ferie zimowe została przygotowana zgodnie z sugestiami i we współpracy z okolicznymi szkołami - wzbogaciliśmy ekologicznie odbywające się w szkołach zimowiska, a także zorganizowaliśmy wraz z UM Skarszewy 5 – dniowe zimowisko ekologic
Podsumowanie konkursu „Przyrodnicze i kulturowe skarby w krajobrazie mojej okolicy” grafika
2012-11-15

Podsumowanie konkursu „Przyrodnicze i kulturowe skarby w krajobrazie mojej okolicy”

Konkurs dla gimnazjalistów na najciekawszą prezentację multimedialną został zainspirowany tegorocznie obchodzonym Rokiem Krajobrazów Pomorza. Miał na celu zachęcenie uczniów do samodzielnych poszukiwań obiektów zdobiących krajobraz ich okolicy i dostrzeż
„Bukiety dla Panny Zelno” grafika
2012-08-21

„Bukiety dla Panny Zelno”

15. sierpnia rynek w Kościerzynie na chwilę zamienił się w barwny, aromatyczny ogród, stało się tak za sprawą Kościerskie Centrum Wolontariatu i Gdańską Fundację Dobroczynności, które zorganizowały festyn „Bukiety dla Panny Zelno”
Warsztaty dla miłośników polskich rzek w Schodnie grafika
2012-06-20

Warsztaty dla miłośników polskich rzek w Schodnie

W dniach 16-17.06. pracownicy Klubu Przyrodników – Pani Monika Kotulak i Pan Paweł Pawlaczyk, przy wsparciu WWF Polska oraz Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, zorganizowali i przeprowadzili warsztaty pt. "Jak bronić swojej rzeki".
Szkolenie ornitologiczne – Ptaki drapieżne grafika
2012-06-20

Szkolenie ornitologiczne – Ptaki drapieżne

15 czerwca b.r. odbyło się szkolenie dla pracowników z Nadleśnictwa Lipusz. Tegoroczne szkolenie, poprowadzone przez specjalistę ornitologa - Tomasza Błaszczyka z Komitetu Ochrony Orłów, miało na celu usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy na temat ptakó
Przyrodnicza majówka dla aktywnych rodzin grafika
2012-05-29

Przyrodnicza majówka dla aktywnych rodzin

Dla rodzin pragnących aktywnego, pełnego wrażeń wypoczynku w plenerze, Zielona Szkoła wraz z UM Skarszewy przygotowała całodniową wycieczkę do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestniczyło w niej ok. 20 rodzin.
Plener malarski w Zielonej Szkole w Schodnie grafika
2011-10-12

Plener malarski w Zielonej Szkole w Schodnie

Jesienny krajobraz kaszubski stał się inspiracją dla uczestników pleneru malarskiego zorganizowanego w 02-09.10.2011 Zielonej Szkole w Schodnie. Plener pod hasłem „Kolory Pomorza” zorganizowany został