Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000, 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2011-10-12

Plener malarski w Zielonej Szkole w Schodnie

Jesienny krajobraz kaszubski stał się inspiracją dla uczestników pleneru malarskiego zorganizowanego w 02-09.10.2011 Zielonej Szkole w Schodnie. Plener pod hasłem „Kolory Pomorza” zorganizowany został
2011-06-17

"Kaszubskie obrzędy nocy świętojańskiej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym"

Tegoroczne warsztaty pt. „Lato z Kaszubami” poświęcone były tradycjom i obrzędom nocy świętojańskiej – słowiańskiego święta, ściśle związanego z potęgą żywiołów oraz płodności przyrody. W obchodach uczestniczyły dzieci i młodzież z czterech szkół poł
2011-05-06

szkolenie dla leśników

06 maja w Zielonej Szkole odbyło się szkolenie dla leśników i strażników z Nadleśnictwa Lipusz – jednego z dwóch nadleśnictw administrujących lasy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
2011-04-11

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2011

Międzynarodowy Rok Lasów, to hasło przewodnie Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych 2011 organizowanych przez Zieloną Szkołę w Schodnie i Wdzydzki Park Krajobrazowy – doskonała okazja aby podkreślić piękno lasu i jego jego rolę w kształtowaniu środowiska.
2011-02-07

Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie

Poznawanie świata przyrody WPK i kultury Kaszub zintegrowane z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą to najlepsza alternatywa na ferie dla młodzieży.
2010-09-27

Dzieci z Ruszczy w Zielonej Szkole

W dniach 06 – 17.09 w Zielonej Szkole w Schodnie gościliśmy dzieci z terenów powodziowych. Byli to wychowankowie i opiekunowie ze szkoły Podstawowej w Ruszczach k. Połańca.