Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000 , 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"

Podczas tegorocznych jednodniowych zajęć czerwcowych wspieraliśmy przyrodniczo wycieczki lokalnych szkół wybierających się do Wdzydz Kiszewskich, celem zaprezentowania uczniom na zajęciach terenowych, w jaki sposób niepowtarzalny kształt zespołu jezior wdzydzkich, izolujący ludność i tereny od pobliskich miejscowości, wpłynął na ich kulturę i historię i na zachowanie unikalnej przyrody i krajobrazu WPK.

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"

Kolejna edycja Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie odbyła się pod hasłem: „Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt” . Tegoroczny piknik edukacyjny miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o chronionych i rzadkich zwierzętach w Polsce i ich siedliskach oraz wskazanie możliwości czynnej ochrony tych zwierząt w ogrodach. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym tegorocznych warsztatów były Zaborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

Festyn Przyrodniczy "Czas na grzyby" 2015

Wrzesień pożegnał nas piękną pogodą. Nie dziwi więc nikogo, że kto tylko miał czas, wyruszył do lasu na grzybobranie - na możliwość podziwiania pastelowych krajobrazów poprzetykanych pajęczyną i koralikami rosy, na niespodziewane podpatrywanie zwierząt w pośpiechu gromadzących pokarm na zimę, wreszcie na spotkanie z grzybami, które swoją różnorodnością, pięknem i formą zaskakują nawet najbardziej doświadczonych grzybiarzy. Tak powszechny entuzjazm ludzi , to duże obciążenie dla ekosystemu leśnego, który w końcu jest delikatnym, żywym organizmem.

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2015 "Alarm na łące dzikie pszczoły są ginące!"

Ósmego maja odbył się już po raz piąty plenerowy festyn edukacyjny - Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze Tegoroczne warsztaty odbyły się pod hasłem "Alarm na łące dzikie pszczoły są ginące". Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zjawiska masowego wymierania pszczół na całej Ziemi oraz zapoznanie z dzikimi krewnymi pszczół miodnych w Polsce.