Aktualności
Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Zakończyliśmy pierwszy etap Akcji Edukacyjnej „Wilk i spółka – czyli ssaki chronione WPK”
Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK
Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu
Rok 2019 z pewnością można nazwać Rokiem Grzybów – wielu z nas nie pamięta takiej różnorodności i obfitości grzybów, co jest dla wszystkich miła niespodzianką. Z tym większą przyjemnością Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowali kolejny Piknik „Czas na grzyby!”, aby popularyzować różnorodność świata grzybów. W tym roku piknik miał także misję, tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Śmieci nie dla lasu”, więc na warsztaty terenowe uczniowie z ośmiu okolicznych szkół wyruszyli z koszyczkami, ale też z chwytakami i workami, aby posprzątać w Schodnie las.
Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020
Wakacje w Zielonej Szkole
Tegoroczne letnie warsztaty w Zielonej Szkole w Schodnie spędziło z nami prawie 200 uczestników w ramach sześciu letnich kolonii ekologicznych.
Warsztaty na temat śródleśnych i śródpolnych remiz
W dniu 14.06.2019r. w Zielnej Szkole w Schodnie odbył się drugi cykl warsztatów dla leśników, rolników, pszczelarzy i przyrodników, który dotyczył ochrony pożytków i siedlisk dla rodzimych owadów zapylających.
Profil glebowy na ścieżce edukacyjnej "Życie lasu wokół remizy"
W miesiącu kwietniu 2019 roku zakończono zadanie Odtworzenie profilu glebowego na Ścieżce edukacyjnej „Życie lasu wokół remizy” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2019
Warsztaty Wiosenne 2019r. uniosły nas na chwilę w podniebne przestworza. Gwardia ornitologów porwała nas w niebezpieczną i wyczerpującą do granicy wytrzymałości podróż – Tegoroczne warsztaty były poświęcone fenomenie ptasich wędrówek.
Ferie z przyrodą 2019
W tym roku ferie przypadły na okres, jak to dawniej mówiono, przednówka, niezwykle ciekawego okresu w przyrodzie, w którym można już poszukiwać tych najbardziej subtelnych oznak wiosny.
Zaprosiliśmy przyrodę przednówka w mury kościerskich szkół.
Przyrodnicy on- line, czyli sztuka przetrwania w mediach
Kiedy newsy stają się relacją a kiedy felietonem? Czy warto zwierzętom i roślinom nadawać w tekście ,,ludzką twarz”? „Czy powinienem się dzielić z czytelnikami własnymi emocjami i doświadczeniami z terenu?” – na te i podobne pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na tegorocznych warsztatach dla edukatorów.
Czas na Grzyby! 2018
Wakacje w Schodnie
Tegoroczne grupy wakacyjne miały bardzo różnorodne programy ekologiczno - rekreacyjne i cele ( Turnusy przyrodniczo – szachowe, turnusy przyrodnicze z kursem I pomocy, turnusy przyrodniczo rehabilitacyjne itp.), ale jeden z tematów łączył je wszystkie...
Warsztaty "Torfowiska, olsy i inne moczary - cenne dla przyrody obszary"
Torfowiska, olsy i inne moczary – cenne przyrodniczo obszary – to temat przewodni cyklu warsztatów jednodniowych zorganizowany w maju przez Zieloną Szkołę w Schodnie. Tereny podmokłe zawsze były dla człowieka tajemnicze, niedostępne, ze względu na swój wodny charakter i armię komarów zaciekle broniących jego granic, dzięki czemu zachowały do dzisiaj swój naturalny charakter, na którego wartość należy zwracać uwagę.
Wiosenny Las Kwieciem Woła Nas! - Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze
„ Wiosenny las kwieciem woła nas!” - tym radosnym hasłem, uczniowie z dziesięciu szkół powiatu kościerskiego otwarli Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2018, organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie. Wiosna, to czas miliona cudów w przyrodzie, jednym z nich jest zjawisko aspektu wiosennego występującego w lasach liściastych - botanicznej gratki, kiedy to runo leśne przybiera najpiękniejszą w roku szatę – kwiecistą, subtelną i kolorową.