Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000, 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2016-06-13

Wiosenny budzik

W marcu, kwietniu i maju zaprosiliśmy najmłodszych uczniów z klas pierwszych, zerówek i przedszkoli na warsztaty terenowe do Schodna pt. „Wiosenny budzik”.

 

2016-05-06

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"

Kolejna edycja Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie odbyła się pod hasłem: „Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt” . Tegoroczny piknik edukacyjny miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o chronionych i rzadkich zwierzętach w Polsce i ich siedliskach oraz wskazanie możliwości czynnej ochrony tych zwierząt w ogrodach. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym tegorocznych warsztatów były Zaborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.
2016-04-29

Warsztaty "Kto z karmnika ziarno wyjada?"

Od lutego do kwietnia realizowane były przez Zieloną Szkołę warsztaty pt. "kto z karmnika ziarno wyjada?".

 

2016-02-05

Akcja edukacyjna "Szlachetne raki - współczesne nieboraki"

Od listopada 2015 do lutego 2016 roku, w szkołach powiatu kościerskiego, odbywały się warsztaty nt. raków w pomorskich jeziorach, w ramach akcji edukacyjnej pn. „Szlachetne raki - współczesne nieboraki”.
2015-12-07

Szkolenie GIS dla pracowników PZPK

W dniach 4-5 grudnia W Zielonej Szkole w Schodnie odbyło się szkolenie z "Wprowadzenia do oprogramowania QGis".

 

2015-10-05

Festyn Przyrodniczy "Czas na grzyby" 2015

Wrzesień pożegnał nas piękną pogodą. Nie dziwi więc nikogo, że kto tylko miał czas, wyruszył do lasu na grzybobranie - na możliwość podziwiania pastelowych krajobrazów poprzetykanych pajęczyną i koralikami rosy, na niespodziewane podpatrywanie zwierząt w pośpiechu gromadzących pokarm na zimę, wreszcie na spotkanie z grzybami, które swoją różnorodnością, pięknem i formą zaskakują nawet najbardziej doświadczonych grzybiarzy. Tak powszechny entuzjazm ludzi , to duże obciążenie dla ekosystemu leśnego, który w końcu jest delikatnym, żywym organizmem.
2015-09-03

Zielone lato w Schodnie

.

 Tegoroczne turnusy letnie w Zielonej Szkole w Schodnie można  minęły pod znakiem "Przyrodnicza edukacja na sportowo".
Wakacyjna nauka przyrody odbywała się w formie wycieczek pieszych i rowerowych, gier terenowych, podchodów, a czas wolny grupy wypełniały również aktywnie

2015-06-10

Międzynarodowy pobyt młodzieży

W dniach 05-07. 06 gościliśmy w swych zielonych progach niezwykłą grupę uczestników. W ramach międzynarodowej wymiany młodzieży należącej do ochotniczych straży pożarnych, gmina Dziemiany zaprosiła niemiecką młodzież na uroczystości obchodów 100 – lecia Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Dziemiany.

 

2015-05-14

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2015 "Alarm na łące dzikie pszczoły są ginące!"

Ósmego maja odbył się już po raz piąty plenerowy festyn edukacyjny - Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze Tegoroczne warsztaty odbyły się pod hasłem "Alarm na łące dzikie pszczoły są ginące". Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zjawiska masowego wymierania pszczół na całej Ziemi oraz zapoznanie z dzikimi krewnymi pszczół miodnych w Polsce.

 

2015-03-12

Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?

Zimowe warsztaty nt. przystosowań zwierząt do przetrwania zimy.

 

2015-02-24

Ferie zimowe w Schodnie

Zimowe Ferie w Zielonej Szkole

 

2014-12-17

„Myśl ekonomicznie = żyj ekologicznie”

Finał akcji „Myśl ekonomicznie =  żyj ekologicznie”.
2014-10-02

Festyn przyrodniczy „ Czas na grzyby”

Jesień na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – w Borach Tucholskich - jest szczególnie urokliwa. Możemy w tym czasie spotkać amatorów coraz popularniejszej formy rekreacji, jaką jest grzybobranie.

 

2014-09-23

Warsztaty fotograficzne dla pracowników PZPK

 W dniach 17-19.09.2014 r., w Zielonej Szkole w Schodnie odbyły się warsztaty fotograficzne, adresowane do pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych