Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zielona Szkoła przy WPK

  • warsztaty "Woda źródłem życia"
    warsztaty "Woda źródłem życia"

Zielona Szkoła przy WPK

DZIEMIANY
Czas na grzyby!
Na tropach lądolodu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Siedliska przyrodnicze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Pomorscy czują klimat !
WFOSiGW

Pierwsza ze szkolnych sal zamieniła się w mini laboratorium, gdzie eksperymentowaliśmy z żywnością, na stołach leżą opakowania po chipsach, czekoladach, gumach do żucia, musimy dowiedzieć się, dlaczego ważne jest żeby żywność była zbliżona do natury, a wiosna to przecież czas oczyszczania z toksyn.

Z innej klasowej sali zrobiliśmy plac zabaw, gdzie na chuście bawiliśmy się w gry o tym czy mysz leśna zasypia, kto wróci do nas wiosną, które motyle odfruwają do ciepłych krajów, a kto dzielnie stawia czoła zimie. Dynamiczna zabawa z chustą puszczoną w ruch przypomniała nam o niezwykłym zjawisku ukrywania się wiosny w pączkach drzew i podziemnych cebulkach.

Dzieci biegają z klasy do klasy, by móc uczestniczyć w każdym z zajęć.

Czas na kolejną zmianę – teraz już wkraczają w pełnię wiosny, kiedy na każdym kroku spotykamy zakochane płazy i szukające ciepełka gady. Na początek musimy się dowiedzieć kto kim jest. Czy wszystko co pełza jest groźne? Jak pobiera wodę żaba? Po krótkiej opowieści dzieci mogą spotkać się z żywymi przedstawicielami tych grup organizmów.

Grupa, która przyjechała wypocząć do Schodna na turnus, mogła bezpośrednio poczuć przyrodę przedwiośnia na licznych zajęciach terenowych – podchodach leśnych, nocnych nasłuchach sów, tropieniu wilków i nie tylko.

Zajęcia feryjne dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.