Turnusy ekologiczne

Turnusy ekologiczne grafika

Zapraszamy na 5-dniowe turnusy edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży ( klas szkolnych, harcerzy, studentów, ośrodków terapeutycznych i itp.) z województwa pomorskiego. Pobyty są dostosowane do pory roku, pogody i wieku uczestników. Podczas pobytu odbywają się warsztaty w formie badań, obserwacji, pomiarów, zadań, pod okiem przyrodników. Warsztaty tematyczne są przeplatane krajoznawczymi wycieczkami rowerowymi, pieszymi wędrówkami, grami terenowymi, wypoczynkiem w edukacyjnym ogrodzie.

Czas spędzony w Schodnie zachęca do budowania więzi z przyrodą i relacji między rówieśnikami.

Pobyt oraz warsztaty z edukacji ekologicznej są nieodpłatne, dofinansowane przez WFOŚ i GW w Gdańsku oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych.

W ramach pobytu uczestnicy korzystają nieodpłatnie z:

1. noclegów w odrestaurowanym ponad 150-letnym budynku dawnej szkoły wiejskiej
  2. terenowych warsztatów z edukacji ekologicznej prowadzonych przez specjalistów przyrodników aktywnie działających na rzecz ochrony przyrody Pomorza

Wyżywienie uczniów i nauczycieli jest odpłatne i wynosi 60 zł /os/doba (Przy 5-dniowym pobycie wyniesie 240 zł / os).

Usługa wyżywienia jest świadczona przez firmę: Zbiorowe Żywienie - Zielona Szkoła Rudnik Anna, tel. 603-799-021. Nr konta: 33 1160 2202 0000 0000 3802 4210 Bank Millenium. Rozliczenie za wyżywienie może się odbyć na miejscu, lub wcześniejszą wpłatą na konto. W przypadku grupy mniejszej niż 20 osób, koszty wyżywienia mogą ulec zmianie. .

Regulamin pobytu w turnusie edukacyjnym w Zielonej Szkole w Schodnie