zajęcia o bobrach

Warsztaty jednodniowe
Bieóżnorodność 2019

Fot. Jezioro Schodno, w pobliżu siedziba Zielonej Szkoły

Zielona Szkoła w Schodnie zaprasza na spotkanie z przyrodą, kulturą i krajobrazem  Kaszub Południowych poprzez pobyt na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Nasza oferta edukacyjna o różnorodnej formie i szerokiej tematyce umożliwia organizację atrakcyjnych zajęć proekologicznych zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Warsztaty są prowadzone  przez profesjonalnych edukatorów -  przyrodników, którzy na co dzień zajmują się działaniami na rzecz ochrony przyrody.

Działania edukacyjne, pobyt grup oraz warsztaty ze specjalistami są dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zielona Szkoła w Schodnie należy do sieci baz edukacji ekologicznej objętej patronatem Ministerstwa Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.