Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I

Zakończyliśmy pierwszy etap Akcji Edukacyjnej „Wilk i spółka – czyli ssaki chronione WPK”

Celem akcji było zapoznanie najmłodszych dzieci ze ssakami chronionymi na terenach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy mogli dowiedzieć się dlaczego należy chronić zwierzęta, jaką rolę pełnią w środowisku. Dzieci zrozumiały, że nie zawsze gatunek chroniony, to gatunek, którego nie mamy szansy spotkać.  Podczas prelekcji dowiedziały się również jak możemy pomóc chronionym ssakom, ale również pozostałym zwierzętom, które na co dzień spotykamy w lesie. Uczestnicy na chwilę mogli zamienić się w małego jeża, wiewórkę, borba i podczas zabawy z chustą oraz inscenizacji wczuć się w ich problemy - dlaczego liście są tak potrzebne w przetrwaniu zimy, dlaczego są ważne dziuplaste drzewa, dlaczego tak trudno się dogadać ludziom z bobrami. Z kolei inni mogli zamienić się w nocne chronione ssaki i dowiedzieć się na czym polega echolokacja. Dzieci podczas zajęć dopytywały się o wilka, czy jest taki groźny jak w bajce o Czerwonym Kapturku, czy powinny się go bać? Na każde pytanie dzielnie odpowiadaliśmy i mamy nadzieję, że nie taki straszny wilk jak go malują.

Akcja cieszyła się powodzeniem i przeprowadziliśmy ją dla 9 grup przedszkolnych i klas „0” z powiatu kościerskiego. Każdy uczestnik na zakończenie warsztatów dostał pamiątkowy magnes z grafiką ssaków chronionych i listą zwierząt chronionych w WPK.         

Przed nami druga część warsztatów dla szkół podstawowych na którą szykujemy wyjątkową grę edukacyjną. Akcja dofinansowana  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 

Grafika 1: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 2: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 3: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 4: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 5: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 6: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 7: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I
Grafika 8: Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I