Zielona Szkoła w Schodnie serdecznie zaprasza szkoły podstawowe oraz przedszkola z powiatu kościerskiego do wzięcia udziału w akcji ekologicznej:

„Wilk i spółka - czyli ssaki chronione WPK”

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wybrane gatunki zwierząt, które są pod ochroną i które możemy spotkać w naszym rejonie.

W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dzieci m.in. poznają wybrane gatunki zwierząt, zapoznają się z ich wyglądem, biologią oraz funkcją w przyrodzie. Uczestnicy dowiedzą się co to właściwie jest ochrona gatunkowa zwierząt. Posłuchają jak możemy pomóc tym zwierzętom i co zrobić gdy spotkamy je w lesie. Warsztaty mogą odbywać się od listopada 2019  do końca lutego 2020 w siedzibie Zielonej Szkoły lub Państwa placówce.

Ilość warsztatów jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Wszystkie chętne klasy prosimy o kontakt z Zieloną Szkołą : tel. kom. 531 361 841 lub 502 694 000 w celu ustalenia terminu zajęć.

Warsztaty finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.