Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000, 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2020-08-17

Zielna z Remusem

W dzień przed Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny, z myślą o ludziach ceniących wycieczki krajoznawcze, przyrodę i kulturę Kaszub, odbyła się impreza „Zielna z Remusem”. Organizatorem inicjatywy było Stowarzyszenie Kaszubski Azymut oraz Gmina Kościerzyna w partnerstwie z Zieloną Szkoła w Schodnie.

2019-12-23

Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I

Zakończyliśmy pierwszy etap Akcji Edukacyjnej „Wilk i spółka – czyli ssaki chronione WPK”

2019-11-22

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK

Serdecznie zapraszamy na udział w warsztatach jednodniowych "Wilk i spółka czyli ssaki chronione  w WPK"
2019-10-22

Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu

Rok 2019 z pewnością można nazwać Rokiem Grzybów – wielu z nas nie pamięta takiej różnorodności i obfitości grzybów, co jest dla wszystkich miła niespodzianką. Z tym większą przyjemnością Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowali kolejny Piknik „Czas na grzyby!”, aby popularyzować różnorodność świata grzybów. W tym roku piknik miał także misję, tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Śmieci nie dla lasu”, więc na warsztaty terenowe uczniowie z ośmiu okolicznych szkół wyruszyli z koszyczkami, ale też z chwytakami i workami, aby posprzątać w Schodnie las.

2019-09-17

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu serdecznie zachęca do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020.

2019-09-05

Wakacje w Zielonej Szkole

Tegoroczne letnie warsztaty w Zielonej Szkole w Schodnie spędziło z nami prawie 200 uczestników w ramach sześciu letnich kolonii ekologicznych.

2019-06-24

Warsztaty na temat śródleśnych i śródpolnych remiz

W dniu 14.06.2019r. w Zielnej Szkole w Schodnie odbył się drugi cykl warsztatów dla leśników, rolników, pszczelarzy i przyrodników, który dotyczył ochrony pożytków i siedlisk dla rodzimych owadów zapylających.

2019-05-16

Profil glebowy na ścieżce edukacyjnej "Życie lasu wokół remizy"

W miesiącu kwietniu 2019 roku zakończono zadanie Odtworzenie profilu glebowego na Ścieżce edukacyjnej „Życie lasu wokół remizy” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.

2019-05-15

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2019

Warsztaty Wiosenne 2019r. uniosły nas na chwilę w podniebne przestworza. Gwardia ornitologów porwała nas w niebezpieczną i wyczerpującą do granicy wytrzymałości podróż – Tegoroczne warsztaty były poświęcone fenomenie ptasich wędrówek.

2019-02-21

Ferie z przyrodą 2019

W tym roku ferie przypadły na okres, jak to dawniej mówiono, przednówka, niezwykle ciekawego okresu w przyrodzie, w którym można już poszukiwać tych najbardziej subtelnych oznak wiosny.

Zaprosiliśmy przyrodę przednówka w mury kościerskich szkół.

2018-12-17

Przyrodnicy on- line, czyli sztuka przetrwania w mediach

Kiedy newsy stają się relacją a kiedy felietonem? Czy warto zwierzętom i roślinom  nadawać w tekście ,,ludzką twarz”? „Czy powinienem się dzielić z czytelnikami własnymi emocjami i doświadczeniami z terenu?” – na te i podobne pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na tegorocznych warsztatach dla edukatorów.

2018-10-11

Czas na Grzyby! 2018

Piknik Edukacyjny „Czas na grzyby!” 2018 odbył się pod hasłem „Porosty, klejnoty Borów Tucholskich”. Te tajemnicze, wszędobylskie, ale rzadko dostrzegane grzyby, posiadają mnóstwo szalenie ciekawych cech, które czynią z nich małych mocarzy, potrafiących żyć w miejscach niedostępnych dla innych form życia, to pionierzy życia. Paradoksalnie, te same porosty są najwrażliwsze na wszelkie degradacje środowiska naturalnego.