Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000 , 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Wiosenny budzik
Przyrodnicze podróże małe i duże

Wiosenny Las Kwieciem Woła Nas! - Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze

„ Wiosenny las kwieciem woła nas!” - tym radosnym hasłem, uczniowie z dziesięciu szkół powiatu kościerskiego otwarli Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2018, organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie. Wiosna, to czas miliona cudów w przyrodzie, jednym z nich jest zjawisko aspektu wiosennego występującego w lasach liściastych - botanicznej gratki, kiedy to runo leśne przybiera najpiękniejszą w roku szatę – kwiecistą, subtelną i kolorową.

Festyn przyrodniczy "Czas na grzyby! 2016"

Grzyby rosną przez cały rok, ale dla grzybiarzy „czas na grzyby”, ma miejsce późnym latem i jesienią, kiedy pojawiają się nadziemne owocniki popularnych grzybów jadalnych. Presja przyrodnicza związana z uprawianiem „naszego narodowego sportu” w tym czasie, skłoniła Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę do ponownego wyjścia naprzeciw potrzebie edukacji, tj. jak pozyskiwać grzyby nie naruszając równowagi biologicznej danego obszaru, jak różnorodne gatunkowo jest królestwo grzybów, ale również jak umiejętne rozróżniać gatunki jadalne od ich trujących sobowtórów.

Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"

Podczas tegorocznych jednodniowych zajęć czerwcowych wspieraliśmy przyrodniczo wycieczki lokalnych szkół wybierających się do Wdzydz Kiszewskich, celem zaprezentowania uczniom na zajęciach terenowych, w jaki sposób niepowtarzalny kształt zespołu jezior wdzydzkich, izolujący ludność i tereny od pobliskich miejscowości, wpłynął na ich kulturę i historię i na zachowanie unikalnej przyrody i krajobrazu WPK.