Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Życie grzybów z drzewami" grafika
2020-11-06

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Życie grzybów z drzewami"

 Tegoroczny grzybowy konkurs plastyczny krążył wokół tematyki związku grzybów z drzewami. 

Piknik edukacyjny "Czas na grzyby!" grafika
2020-10-12

Piknik edukacyjny "Czas na grzyby!"

Tegoroczny piknik „Czas na grzyby” przebiegał w bardziej kameralny sposób. Dla każdej chętnej szkoły wydarzenie przygotowanie było indywidualnie. Do dnia dzisiejszego królestwo grzybów okolic Schodna odkryło 215 osób.

Dzień Krajobrazu "Rola drzew w Krajobrazie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2020-10-07

Dzień Krajobrazu "Rola drzew w Krajobrazie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Krajobrazu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. 

Zielna z Remusem grafika
2020-08-17

Zielna z Remusem

W dzień przed Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny, z myślą o ludziach ceniących wycieczki krajoznawcze, przyrodę i kulturę Kaszub, odbyła się impreza „Zielna z Remusem”. Organizatorem inicjatywy było Stowarzyszenie Kaszubski Azymut oraz Gmina Kościerzyna w partnerstwie z Zieloną Szkoła w Schodnie.  

Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I grafika
2019-12-23

Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I

Zakończyliśmy pierwszy etap Akcji Edukacyjnej „Wilk i spółka – czyli ssaki chronione WPK”

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK grafika
2019-11-22

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK

Serdecznie zapraszamy na udział w warsztatach jednodniowych "Wilk i spółka czyli ssaki chronione  w WPK"
Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu grafika
2019-10-22

Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu

Rok 2019 z pewnością można nazwać Rokiem Grzybów – wielu z nas nie pamięta takiej różnorodności i obfitości grzybów, co jest dla wszystkich miła niespodzianką. Z tym większą przyjemnością Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowali kolejny Piknik „Czas na grzyby!”, aby popularyzować różnorodność świata grzybów. W tym roku piknik miał także misję, tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Śmieci nie dla lasu”, więc na warsztaty terenowe uczniowie z ośmiu okolicznych szkół wyruszyli z koszyczkami, ale też z chwytakami i workami, aby posprzątać w Schodnie las. 

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020 grafika
2019-09-17

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu serdecznie zachęca do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020.

 

Wakacje w Zielonej Szkole grafika
2019-09-05

Wakacje w Zielonej Szkole

Tegoroczne letnie warsztaty w Zielonej Szkole w Schodnie spędziło z nami prawie 200 uczestników w ramach sześciu letnich kolonii ekologicznych. 

Warsztaty na temat śródleśnych i śródpolnych remiz grafika
2019-06-24

Warsztaty na temat śródleśnych i śródpolnych remiz

W dniu 14.06.2019r. w Zielnej Szkole w Schodnie odbył się drugi cykl warsztatów dla leśników, rolników, pszczelarzy i przyrodników, który dotyczył ochrony pożytków i siedlisk dla rodzimych owadów zapylających. 

Profil glebowy na ścieżce edukacyjnej "Życie lasu wokół remizy" grafika
2019-05-16

Profil glebowy na ścieżce edukacyjnej "Życie lasu wokół remizy"

 W miesiącu kwietniu 2019 roku zakończono zadanie Odtworzenie profilu glebowego na Ścieżce edukacyjnej „Życie lasu wokół remizy” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.  

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2019 grafika
2019-05-15

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2019

Warsztaty Wiosenne 2019r. uniosły nas na chwilę w podniebne przestworza. Gwardia ornitologów porwała nas w niebezpieczną i wyczerpującą do granicy wytrzymałości podróż – Tegoroczne warsztaty były poświęcone fenomenie ptasich wędrówek.