Ferie zimowe w Schodnie

Tegoroczne ferie zimowe minęły w Zielonej Szkole pod hasłem  „przyroda po angielsku”. Dzięki zaangażowaniu instruktorów, pracowników i nauczycieli ze szkoły Gedanensis, uczestnicy ferii łączyli naukę języka angielskiego ze zdobywaniem wiedzy o zimowej przyrodzie, w formie różnorodnych zabaw i gier.
Podczas pobytu, dzieci mogły w terenie tropić i nazywać w różnych językach leśne zwierzęta, podejrzeć jakie ptaki zaglądają do naszych karmików i co jest ich przysmakiem, dzięki umiejętnościom pracy z mapą dowiedziały się jak wyjść cało z największej nawet głuszy, zaś podczas podchodów nauczyły się pracy w grupie i poprzez doświadczenia badały przyrodę w lesie. Niewątpliwymi atrakcjami pobytu był pokaz sokolniczy umożliwiający poznanie cech wyglądu i biologię rodzimych ptaków drapieżnych oraz wycieczka do Wdzydz Kiszewskich, gdzie poznali kulturę i historię kaszub podczas zwiedzania najstarszego w Polsce Skansenu Etnograficznego. Z wieży widokowej nad Krzyżem Jezior Wdzydzkich mogli podziwiać różnorodny i bogaty krajobraz Kaszub Południowych.
Przygoda z językiem angielskim na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego okazała się ciekawa, fascynująca i wesoła, a co najważniejsze  bardzo pouczająca.
 

Grafika 1: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 2: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 3: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 4: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 5: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 6: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 7: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 8: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 9: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 10: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 11: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 12: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 13: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 14: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 15: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 16: Ferie zimowe w Schodnie
Grafika 17: Ferie zimowe w Schodnie