Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zielona Szkoła przy WPK

  • warsztaty "Woda źródłem życia"
    warsztaty "Woda źródłem życia"

Zielona Szkoła przy WPK

DZIEMIANY
Czas na grzyby!
Na tropach lądolodu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Siedliska przyrodnicze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Pomorscy czują klimat !
WFOSiGW

Tuż przed rozpoczęciem wakacji zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie do  udziału w akcji pt. „Bezpieczne wakacje”. Naszą rolą było nakreślenie jak bezpiecznie i w zgodzie z naturą spędzić wakacje np. w lesie. Strażacy, strażnicy miejscy oraz ratownicy WOPR opowiadali o  tym jak w bezpieczny sposób można spędzić wolny czas m.in. w mieście oraz nad wodą .
Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali opowiadań o zdarzeniach i prawidłowej reakcji, które mogą je spotkać podczas wakacyjnych wojaży. Niemałych wrażeń dostarczyły tu opowieści o żmii zygzakowatej,  czy o burzach w lesie oraz jak i gdzie zorganizować wypoczynek w przyrodzie, nie szkodząc jej.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym spotkaniu.
Podczas szkolnego apelu zaprosiliśmy do udziału w konkursie:  „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”, którego celem jest nawoływanie do zachowań proekologicznych  w domu i nie tylko. Czas wakacyjny jest wyjątkowym okresem  pod względem korzystania z dóbr natury, więc szczególną uwagę zwróciliśmy na organizowanie wypoczynku w zgodzie z nią.
Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs pod hasłem: „Zbieraj eko-informacje przez całe wakacje”. Polega on na stworzeniu eko loga w formacie A5 wraz z hasłem dotyczącym  zachowań proekologicznych ( np. oszczędzanie wody, prądu, surowców w domu, w szkole…).  Podsumowaniem konkursu będzie wydruk zwycięskich haseł i projektów w formie plakatów, które trafią do szkół z powiatu kościerskiego,  biorących udział w konkursie.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, szczegóły znajdują się poniżej !