Tegoroczny grzybowy konkurs plastyczny krążył wokół tematyki związku grzybów z drzewami.

Miał on na celu dostrzeżenie piękna i różnorodności świata grzybów podczas rodzinnych wędrówek, zwrócenie uwagi na różne związki grzybów z drzewami, na różnorodną rolę grzybów w lasach, a także zwrócenie uwagi na rolę grzybów w krajobrazie naturalnym.

Konkurs został zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych. Największym zainteresowaniem cieszył się temat „Moje grzyby na leśnym spacerze”, łącznie 121 prac z 6 szkół podstawowych powiatu kościerskiego.

1) Klasy I – III praca plastyczna "Moje grzyby na leśnym spacerze”

I Miejce -  Patrycja Kloskowska SP 3 Kościerzyna, Wojciech Bielau SP Dziemiany, Liliana Senger SP Lipusz

II Miejce - Maciej Norek SP Lipusz, Lena Szczepańska SP 6 Kościerzyna, Lena Milewska SP 3 Kościerzyna, Zofia Karpińska SP 3 Kościerzyna

III Miejsce - Bartosz Tryba SP Dziemiany, Oliwier Szmaglik SP Dziemiany, Zuzanna Knitter SP Dziemiany, Nadia Jankowska SP Wielki Podleś, Martyna Mańsk SP Wielki Podleś, Kinga Bielawska SP Prymus