Nowy baner (3)

Warsztaty „Przyrodnicze podróże małe i duże” pozwoliły uczestnikom zaobserwować zjawiska i zależności międzygatunkowe zachodzące w przyrodzie zarówno na pobliskiej łące, jak i na całch kontynentach. Uczestnicy dowiedzieli się jak doskonałe przystosowania potrafią mieć rośliny i zwierzęta do skrajnie różnych warunków jakie panują na Ziemi, jak majestatyczny i budzący podziw może być naturalny krajobraz w Polsce, Europie, na Ziemi. Uczniowie poznali skalę działań człowieka i ich konsekwencje  zachodzące daleko stąd, np. na lodowcach. Poznając przyrodę bliską i daleką uczestnicy poczuli potrzebę dbania i ochrony krajobrazu i przyrody na każdym zakątku Ziemi, a także zrozumieli potrzebę tworzenia form ochrony przyrody, jak i działań na rzecz ochrony klimatu.

W warsztatach wzięło udział do końca lutego 293 uczniów. Zapraszamy klasy szkolne na kolejną edycję w marcu.