Zaproszenie do udziału w konkursie

Grzybobranie w Schodnie było wyjątkowe, dzieci, lub młodzież wędowała po lesie z mykologiem w poszukiwaniu nie tylko grzybów jadalnych, aby poznać ciekawostki na ich temat i przyjrzeć się ich cechom budowy. Po powrocie, na stoiskach badawczych uczniowie wykonywali doświadczenia, gdzie poznali potężną rolę grzybów w gromadzeniu wody, rozkładaniu martwych i chorych organizmów, leczniczą. Na stoiskach plastycznych wykonać porcelanowe grzyby, czy magnesy z chronionymi okazami grzybów.  Były też gry edukacyjne i konkursy sprawnościowe z wiedzy. Kto najwięcej zapamiętał, ten wygrywał, a inny mógł się jeszcze czegoś nowego dowiedzieć. Świat grzybów okazał się dla uczestników fascynujący i niezwykły. Uczestnicy pikniku z pewnością docenią ich wszechobecną rolę w przyrodzie. Piknik został dofinansowany przez WFOŚ i GW w Gdańsku.