przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Warsztaty "Wilk i spółka" Etap I

z dnia 23-12-2019

Zakończyliśmy pierwszy etap Akcji Edukacyjnej „Wilk i spółka – czyli ssaki chronione WPK”

czytaj więcej ...

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK

z dnia 22-11-2019

Serdecznie zapraszamy na udział w warsztatach jednodniowych "Wilk i spółka czyli ssaki chronione  w WPK"

czytaj więcej ...

Piknik "Czas na grzyby" - Śmieci nie dla lasu

z dnia 22-10-2019

Rok 2019 z pewnością można nazwać Rokiem Grzybów – wielu z nas nie pamięta takiej różnorodności i obfitości grzybów, co jest dla wszystkich miła niespodzianką. Z tym większą przyjemnością Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie zorganizowali kolejny Piknik „Czas na grzyby!”, aby popularyzować różnorodność świata grzybów. W tym roku piknik miał także misję, tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Śmieci nie dla lasu”, więc na warsztaty terenowe uczniowie z ośmiu okolicznych szkół wyruszyli z koszyczkami, ale też z chwytakami i workami, aby posprzątać w Schodnie las. 

czytaj więcej ...

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020

z dnia 17-09-2019

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu serdecznie zachęca do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020.  

czytaj więcej ...

Wakacje w Zielonej Szkole

z dnia 05-09-2019

Tegoroczne letnie warsztaty w Zielonej Szkole w Schodnie spędziło z nami prawie 200 uczestników w ramach sześciu letnich kolonii ekologicznych. 

czytaj więcej ...

Warsztaty na temat śródleśnych i śródpolnych remiz

z dnia 24-06-2019

W dniu 14.06.2019r. w Zielnej Szkole w Schodnie odbył się drugi cykl warsztatów dla leśników, rolników, pszczelarzy i przyrodników, który dotyczył ochrony pożytków i siedlisk dla rodzimych owadów zapylających. 

czytaj więcej ...

Profil glebowy na ścieżce edukacyjnej "Życie lasu wokół remizy"

z dnia 16-05-2019

 W miesiącu kwietniu 2019 roku zakończono zadanie Odtworzenie profilu glebowego na Ścieżce edukacyjnej „Życie lasu wokół remizy” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.  

czytaj więcej ...

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2019

z dnia 15-05-2019

Warsztaty Wiosenne 2019r. uniosły nas na chwilę w podniebne przestworza. Gwardia ornitologów porwała nas w niebezpieczną i wyczerpującą do granicy wytrzymałości podróż – Tegoroczne warsztaty były poświęcone fenomenie ptasich wędrówek. 

czytaj więcej ...

Ferie z przyrodą 2019

z dnia 21-02-2019

W tym roku ferie przypadły na okres, jak to dawniej mówiono, przednówka, niezwykle ciekawego okresu w przyrodzie, w którym można już poszukiwać tych najbardziej subtelnych oznak wiosny. Zaprosiliśmy przyrodę przednówka w mury kościerskich szkół.

czytaj więcej ...

Przyrodnicy on- line, czyli sztuka przetrwania w mediach

z dnia 17-12-2018

Kiedy newsy stają się relacją a kiedy felietonem? Czy warto zwierzętom i roślinom  nadawać w tekście ,,ludzką twarz”? „Czy powinienem się dzielić z czytelnikami własnymi emocjami i doświadczeniami z terenu?” – na te i podobne pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na tegorocznych warsztatach dla edukatorów.

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © , Schodno 1, 83-425 Dziemiany