Piknik "Czas na grzyby!"

GALERIA

Głównym filarem działalności Zielonej Szkoły są kilkudniowe (trzy- lub pięciodniowe) turnusy ekologiczne, organizowane w ciągu roku szkolnego, tzw. "ZIELONE SZKOŁY"

Podczas pobytów  uczniowie uczestniczą w warsztatach ekologicznych z przyrodnikami . Większość zajęć stanowią warsztaty terenowe. W  „żywym laboratorium”, którym jest lokalna przyroda Schodna, uczniowie mogą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, co wpływa na jej trwałość i pobudza do dalszego, samodzielnego zdobywania wiedzy.

Warsztaty z przyrodnikami są przeplatane wycieczkami rowerowymi, pieszymi wędrówkami, grami terenowymi umożliwiającymi poznanie specyfiki krajobrazu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i dziedzictwo kultury Kaszub.