Zielone lato w Schodnie

Data: 03-09-2015

Tegoroczne turnusy letnie w Zielonej Szkole w Schodnie można  minęły pod znakiem "Przyrodnicza edukacja na sportowo".
Wakacyjna nauka przyrody odbywała się w formie wycieczek pieszych i rowerowych, gier terenowych, podchodów, a czas wolny grupy wypełniały również aktywnie - ćwiczyły umiejętności społeczne na zajęciach teatralnych, jeździły konno, korzystały z okolicznych kąpielisk z czystą wodą - jednym słowem uczyły się organizacji czasu wolnego na śiweżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Spacery z przyrodnikami pozwolił dotrzeć do siedlisk bobrów, tarlisk troci wdzydzkiej, poznać nasze płazy, gady, ptaki i owady na żywo. Dla grup kontakt z przyrodą okazał się niezapomnianą przygodą.
W tym roku, podczas wakacji, gościło w zielonej Szkole w Schodnie około 190 osób z grup z Parafii w Wąglikowicach, SP Męcikału, SP nr 10 Rumii, SP z Lubocina, Parafii w  Rotmance i Gminy Skarszewy.

K.Drabińska
Lubocin- ALambiert