Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2011

Data: 11-04-2011
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze 2011 grafika

Międzynarodowy Rok Lasów, to hasło przewodnie Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych 2011 organizowanych przez Zieloną Szkołę w Schodnie i Wdzydzki Park Krajobrazowy – doskonała okazja aby podkreślić piękno lasu i jego ogromną rolę w kształtowaniu środowiska. Hasło to spodobało się również szkołom z powiatu kościerskiego – na warsztaty stawiło się około 550 uczestników. Nie zawiedliśmy ich, czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: konkurs na przebranie „Leśny zwierz” dla najmłodszych, dla szkół podstawowych - konkurs plastyczny: makieta „Bory WPK” a dla gimnazjalistów konkurs z wiedzy pt. „Zbiorowiska leśne na terenie Polski”. Tegoroczne warsztaty terenowe były również wyjątkowe, zaczynały się one bowiem od samodzielnego posadzenia drzewka przez każdą grupę według wskazówek i pod bacznym okiem 7 leśniczych z nadleśnictw Lipusz i Kościerzyna, którzy wspomogli nas nie tylko fachową wiedzą, ale także sadzonkami drzew. Następnie uczniowie podzieleni na 20 grup wyruszyli wraz z instruktorami w teren , aby odkrywać ciekawostki przyrodnicze lasów wiosną. Po powrocie czekało już ognisko, gdzie można się było ugrzać i poczęstować kiełbaską, oraz żeby „nauka nie poszła w las” liczne konkursy i zabawy w celu podsumowania wiedzy o lesie. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu WFOŚ i GW w Gdańsku.