Warsztaty fotograficzne dla pracowników PZPK

W dniach 17-19.09.2014 r., w Zielonej Szkole w Schodnie, odbyły się warsztaty fotograficzne, adresowane do  pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w których uczestniczył także Michał Barcz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Przeprowadził je Marek Zarankiewicz, pracownik Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności w zakresie fotografii dokumentacyjnej o charakterze przyrodniczym. W programie przeważały praktyczne zajęcia terenowe, podczas których fotografowano m.in.: krajobraz, wykonywano zdjęcia makro, jak również fotografie reportażowe. Ponieważ wczesnoporanne światło jest najlepsze do wykonywania zdjęć, grupa wyruszała w plener już o świcie, by zdążyć przed wschodem słońca. Czar przyrody o tej porze dnia i otrzymywawne ujęcia w pełni rekompensowały niedobór snu. By pozostać w terenie niezauważonym i tym samym nie płoszyć fotografowanych zwierząt, na warsztatach uczono się także metod sztuki kamuflarzu oraz etyki fotografii przyrodniczej -  wykonano pływadełko, umożliwiające wykonywanie zdjęć znad lustra wody. Gwoździem programu było filmowanie okolic z lotu ptaka za pomocą drona.

Efektem warsztatów są pełne satysfakcji zdjęcia, na których jakość niewątpliwie pozytywny wpływ wywarła piękna pogoda.

Niebawem na stronie ukaże się reportaż z warsztatów, do którego obejrzenia, już teraz - gorąco zachęcamy!