Plener malarski w Zielonej Szkole w Schodnie

Data: 12-10-2011
Plener malarski w Zielonej Szkole w Schodnie grafika

Jesienny krajobraz kaszubski stał się inspiracją dla uczestników pleneru malarskiego zorganizowanego w 02-09.10.2011 Zielonej Szkole w Schodnie. Plener pod hasłem „Kolory Pomorza” zorganizowany został przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Nadleśnictwo Lipusz przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Uczestniczyli w nim studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i stypendyści z Hiszpanii. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z walorami Nadleśnictwa Lipusz poprzez organizację wycieczki rowerowej z przyrodnikami po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym oraz wycieczki autokarowej do najcenniejszych kulturowo lub przyrodniczo miejsc. Przyroda okazała się doskonałym źródłem natchnienia do stworzenia 40 pejzaży.