Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Zielona Szkoła przy WPK

  • warsztaty "Woda źródłem życia"
    warsztaty "Woda źródłem życia"

Zielona Szkoła przy WPK

DZIEMIANY
Czas na grzyby!
Na tropach lądolodu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Siedliska przyrodnicze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Pomorscy czują klimat !
WFOSiGW

To już! Idą płazy. Zawsze tajemnicze, skryte, czujnie przyglądające się ze swoich kryjówek, trudno je podglądać i poznać. Ale nie teraz. Teraz wypełzają gromadnie spod liści, szczelin, piwnic i zakamarków, wynurzają się z moczarów, by wyruszyć w miłosną podróż do rodzimego mokradła, by zatoczyć krąg natury i przedłużyć istnienie gatunku.

 

W tym roku, chociaż nie spotkamy się na naszych piknikach plenerowych - Wiosennych Warsztatach w Schodnie i w Szymbarku, to w zamian proponujemy spotkanie on-line na “Kumatych Warsztatach”.
To 7-dniowe wydarzenie, gdzie jednocześnie na czterech profilach - Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Zielonej Szkoły w Schodnie oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku, będziemy mówić tylko i wyłącznie o niesamowitych, pięknych i zarazem zagrożonych wyginięciem płazach!

Codziennie od poniedziałku (10 maja) do niedzieli  (16 maja), będą zamieszczane posty w czterech blokach tematycznych:
10:00 - Płazie osobistości
12:00 - Płazie łamigłówki
14:00 - Płazie inspiracje
20:00 - Płazy extra
Wypatrujcie porannych ramówek (8:00) - będzie się działo.

 

Bądźcie z nami, postaramy się Was zaciekawić, a nawet zaskoczyć i zachwycić światem płazów. Bawcie się, komentujcie, udostępniajcie, lajkujcie. Niech miłość do płazów idzie w świat! Zadbajmy, aby w pobliskich kałużach, stawach, mokradłach co roku wybrzmiewały płazie koncerty pełne cichych terkotów, kumkań, mruczeń, pohukiwań i bulgotów.

 

Link do wydarzenia: Kumate warsztaty