przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: zsk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 502-694-000 , 531-361-841. Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Zielonej Szkoły w Schodnie. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

„Na tropie zimowej przyrody”

z dnia 07-03-2017

Zielona Szkoła w Schodnie zakończyła cykl jesienno – zimowych warsztatów, zorganizowanych  od listopada 2016 roku do marca 2017 roku, w których wzięło udział 454 uczestników z 12 grup.  

czytaj więcej ...

Zimowisko przyrodnicze w Zielonej Szkole

z dnia 01-02-2017

W okresie ferii zimowych gościliśmy małych miłośników przyrody z Mops-u Kościerzyna oraz Szkoły Podstawowej Gedanensis z Gdańska. Obie grupy spędziły w Zielonej Szkole w Schodnie pięć dni, podczas których czynnie uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych.

czytaj więcej ...

Festyn przyrodniczy "Czas na grzyby! 2016"

z dnia 10-10-2016

Grzyby rosną przez cały rok, ale dla grzybiarzy „czas na grzyby”, ma miejsce późnym latem i jesienią, kiedy pojawiają się nadziemne owocniki popularnych grzybów jadalnych. Presja przyrodnicza związana z uprawianiem „naszego narodowego sportu” w tym czasie, skłoniła Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę do ponownego wyjścia naprzeciw potrzebie edukacji, tj. jak pozyskiwać grzyby nie naruszając równowagi biologicznej danego obszaru, jak różnorodne gatunkowo jest królestwo grzybów, ale również jak umiejętne rozróżniać gatunki jadalne od ich trujących sobowtórów.

czytaj więcej ...

Zajęcia edukacyjne "Jeziora wdzydzkie – Perła WPK"

z dnia 27-06-2016

Podczas tegorocznych jednodniowych zajęć czerwcowych wspieraliśmy przyrodniczo wycieczki lokalnych szkół wybierających się do Wdzydz Kiszewskich, celem zaprezentowania uczniom na zajęciach terenowych, w jaki sposób niepowtarzalny kształt zespołu jezior wdzydzkich, izolujący ludność i tereny od pobliskich miejscowości, wpłynął na ich kulturę i historię i na zachowanie unikalnej przyrody i krajobrazu WPK.

czytaj więcej ...

Wiosenny budzik

z dnia 13-06-2016

W marcu, kwietniu i maju zaprosiliśmy najmłodszych uczniów z klas pierwszych, zerówek i przedszkoli na warsztaty terenowe do Schodna pt. „Wiosenny budzik”.  

czytaj więcej ...

Bioróżnorodność - Poznaj by zachować! 2016

z dnia 17-05-2016 czytaj więcej ...

Wiosenne Warsztaty "Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt"

z dnia 06-05-2016

Kolejna edycja Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych zorganizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie odbyła się pod hasłem: „Naturalne ogrody ostoją chronionych gatunków zwierząt” . Tegoroczny piknik edukacyjny miał na celu rozpowszechnienie wiedzy o chronionych i rzadkich zwierzętach w Polsce i ich siedliskach oraz wskazanie możliwości czynnej ochrony tych zwierząt w ogrodach. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym tegorocznych warsztatów były Zaborski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

czytaj więcej ...

Warsztaty "Kto z karmnika ziarno wyjada?"

z dnia 29-04-2016

Od lutego do kwietnia realizowane były przez Zieloną Szkołę warsztaty pt. "kto z karmnika ziarno wyjada?".  

czytaj więcej ...

Akcja edukacyjna "Szlachetne raki - współczesne nieboraki"

z dnia 05-02-2016

Od listopada 2015 do lutego 2016 roku, w szkołach powiatu kościerskiego, odbywały się warsztaty nt. raków w pomorskich jeziorach, w ramach akcji edukacyjnej pn. „Szlachetne raki - współczesne nieboraki”.

czytaj więcej ...

Szkolenie GIS dla pracowników PZPK

z dnia 07-12-2015

W dniach 4-5 grudnia W Zielonej Szkole w Schodnie odbyło się szkolenie z "Wprowadzenia do oprogramowania QGis".
 

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna

Copyright © , Schodno 1, 83-425 Dziemiany