zajęcia o bobrach

Baza dydaktyczna

W ofercie przeznaczonej dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży Zielona Szkoła proponuje lekcje przyrody w formie warsztatów terenowych, gier dydaktycznych, badań i obserwacji.

DSC_0363.JPGOtoczenie szkoły stanowi mozaika borów, jezior, łąk i torfowisk będąca doskonałą bazą dydaktyczną. Placówka położona jest z dala od zgiełku i hałasu, co  zapewnia uczestnikom relaks i aktywny wypoczynek.  Szkoła funkcjonuje od 1994 roku, jej siedziba mieści się w odrestaurowanym budynku dawnej szkoły wiejskiej z XIX wieku . Obiekt został użyczony przez Gminę Dziemiany na potrzeby edukacji ekologicznej. Placówka przystosowana jest do przyjmowania uczestników niepełnosprawnych. Obszar wokół szkoły jest dobrze zagospodarowany: wiata edukacyjna z kominkiem, piec chlebowy, wydzielone miejsce na ognisko i boisko do zabaw sportowych.

Zapewniamy:

- bezpłatne noclegi;

- bezpłatne warsztaty z edukacji ekologicznej prowadzone przez specjalistów

- bezpłatne zajęcia prowadzone przez pracowników Zielonej Szkoły oraz pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego: warsztaty z edukacji ekologicznej, piesze i rowerowe ścieżki edukacyjne, ogniska( przy 4- dobowym turnusie, wypiek chleba w piecu chlebowym.

- bezpłatne materiały informacyjne o Parku (mapa turystyczna, informator o ścieżkach przyrodniczych, faunie i florze WPK).