Baza dydaktyczna

Baza dydaktyczna grafika

Siedziba Zielonej Szkoły położona jest z dala od zgiełku i hałasu, w małej osadzie Schodno na terenie Wdzydzkiego PK, w odrestaurowanej dawnej szkole wiejskiej z początków XIX wieku. Edukacja ekologiczna w formie turnusów dziecięcych prowadzona jest od 1994 roku, dzięki użyczeniu obiektu przez Gminę Dziemiany. Od tego czasu odnowiono i dostosowano budynek do stworzenia bezpiecznego i atrakcyjnego pobytu ekologicznego dzieci i młodzieży szkolnej, również osób niepełnosprawnych. W czasie wolnym od zajęć można odpocząć w otoczonym borami ogrodzie, w którym znajdują się wiata edukacyjna z kominkiem, piec chlebowy, wydzielone miejsce na ognisko, pomoce edukacyjne i mini - boisko do organizacji zabaw i gier edukacyjnych. Już w kilka minut od Zielonej Szkoły docieramy do jezior, łąk, lasów i torfowisk Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Taka mozaika krajobrazu stanowi doskonałe miejsce do organizacji "żywych lekcji przyrody".