Zimowisko przyrodnicze w Zielonej Szkole

Codziennie młodzież podążała tropami zimowej przyrody, uczestnicząc w spotkaniach z pasjonatami przyrody, specjalistami różnych dziedzin przyrodniczych. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu na chwilę zamieniali się m.in. w bacznych tropicieli ssaków naszych lasów, mieli okazję na własne oczy zobaczyć żeremie bobra europejskiego, ale także dowiedzieć się wiele na temat wód w naszej okolicy. Zajęcia niejednokrotnie dostarczały niemałych emocji, ponieważ podczas ich trwania odbiorcy mieli okazję spotkać się oko w oko m.in. z ptakami drapieżnymi, owadami a nawet z gadami. Podczas podsumowań dnia obozowicze wzięli udział w zabawach i grach edukacyjnych, które pozwoliły na przyswojenie wcześniej zdobytej wiedzy. W czasie wieczornym organizowane były zajęcia plastyczne, zabawy karnawałowe z maskami zwierząt, wieczory filmowe i zimowe podchody w poszukiwaniu skarbu. W trakcie zimowiska nie mogło zabraknąć również kuligu konnego oraz ogniska. Uczestnicy mieli też okazję wykonać eko-pamiątkę z zimowiska w postaci odlewów tropów zwierząt.
Podczas turnusów udało się połączyć edukację przyrodniczą z zabawą i aktywnością na świeżym powietrzu, ukazując przy okazji walory przyrodniczo-krajobrazowe Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.