„Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”

Data: 05-07-2017

Tuż przed rozpoczęciem wakacji zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie do  udziału w akcji pt. „Bezpieczne wakacje”. Naszą rolą było nakreślenie jak bezpiecznie i w zgodzie z naturą spędzić wakacje np. w lesie. Strażacy, strażnicy miejscy oraz ratownicy WOPR opowiadali o  tym jak w bezpieczny sposób można spędzić wolny czas m.in. w mieście oraz nad wodą .
Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali opowiadań o zdarzeniach i prawidłowej reakcji, które mogą je spotkać podczas wakacyjnych wojaży. Niemałych wrażeń dostarczyły tu opowieści o żmii zygzakowatej,  czy o burzach w lesie oraz jak i gdzie zorganizować wypoczynek w przyrodzie, nie szkodząc jej.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym spotkaniu.
Podczas szkolnego apelu zaprosiliśmy do udziału w konkursie:  „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”, którego celem jest nawoływanie do zachowań proekologicznych  w domu i nie tylko. Czas wakacyjny jest wyjątkowym okresem  pod względem korzystania z dóbr natury, więc szczególną uwagę zwróciliśmy na organizowanie wypoczynku w zgodzie z nią.
Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs pod hasłem: „Zbieraj eko-informacje przez całe wakacje”. Polega on na stworzeniu eko loga w formacie A5 wraz z hasłem dotyczącym  zachowań proekologicznych ( np. oszczędzanie wody, prądu, surowców w domu, w szkole…).  Podsumowaniem konkursu będzie wydruk zwycięskich haseł i projektów w formie plakatów, które trafią do szkół z powiatu kościerskiego,  biorących udział w konkursie.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, szczegóły znajdują się poniżej !

Grafika 1: „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”
Grafika 2: „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”
Grafika 3: „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”
Grafika 4: „Zbieraj Eko-informacje przez całe wakacje”