Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?

Data: 12-03-2015

Kto od nas odlatuje na zimę? Kto niczym suseł zasypia? Kto drzemkę posiłkiem przerywa? To tylko niektóre z pytań, na które mogli poznać odpowiedź uczestnicy tegorocznych zimowych warsztatów organizowanych przez Zieloną Szkołę.  Na najmłodszych czekały quizy i zgadywanki podczas, których dzieci poznawały leśne rodziny i ich schronienia. Podczas zabaw z chustą, uczniowie nie tylko wyśmienicie się bawiły, ale też przy okazji uczyły - podczas gry „wiele nas łączy” dostrzegały wspólne strategie zimowania między różnymi gatunkami zwierząt, w grze „pączkowanie” dowiadywały jak mocno upakowane są liście i kwiaty, dlaczego mają włoski i łuski, podczas gry „drapieżcy są wśród nas” opracowywały zimowe łańcuchy troficzne, było też „naturalne koło fortuny” z pytaniami o zimowej przyrodzie. Dzieci z okolicznych szkół, które przyjechały do Schodna, uczestniczyły w warsztatach terenowych zwiedziły leśne paśniki oferując zwierzętom czynną pomoc, ale także sprawdzili co się dzieje zimą na łące z owadami i nad jeziorem z rybami i skorupiakami.  W warsztatach wzięło udział ponad 200 uczestników.

Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Grafika 1: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 2: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 3: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 4: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 5: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 6: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 7: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 8: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 9: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 10: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 11: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?
Grafika 12: Gdzie zimują raki, ptaki i inne zwierzaki?